Klass 3 - Hoppning 60-90 cm. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Tävlingsledare: Ulrika Berg
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ida FranzénLillemons Royal   
 Tidaholmsbygdens HästklubbSimberg Senator - Möllegaards Mr Swing King045,30017,46
2Linn EngelmarkCaranjo   
 Tibrobygdens RidklubbEkelunds Anjo RW045,11018,74
 
3Alva HäggTuff Turbo   
 Skultorps RyttarsällskapDenko - Broked051,46020,52
4Tove GejervallLinners Shooting Star   
 Grevagårdens RyttarföreningSimberg Hobnob - Coed Coch Endor056,28021,25
5Elin BergströmLeo Prinsen   
 Varaortens RyttarföreningOkänd041,77425,60
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 60-90 cm. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Tävlingsledare: Ulrika Berg
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Emma FerlinSafir III   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbSilverlea Top Hat RNF - Jojas Fury RNF050,73015,97
2Lina Johnsson AnderbergSilver Hill Queen   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd046,19016,69
3Angelica WeckmanNatischa   
 Grevagårdens RyttarföreningMiclas Madoc - Danilo042,34016,78
 
4Linda NilssonZorro   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd051,48017,15
5Linda NilssonOrlando   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd050,79017,40
6Johanna SundbergHembys Olympia   
 Grevagårdens RyttarföreningVernons Peeping Tom - Skogs Max047,16017,58
7Emelie HellbergJessica   
 Falbygdens HästsportföreningOkänd - Okänd049,79017,95
8Adam JohanssonStella   
 Falbygdens HästsportföreningPalle - Eskehøjgaards Hag Msk050,47018,40
9Lina Johnsson AnderbergJiPe Jinx RP 1249S   
 Grevagårdens RyttarföreningVerona´s Gershwin RP - Vernons Vespers NFS048,55019,25
10Cornelia SaxentorpLaharn Mist   
 Nääs RyttarföreningOkänd - Boulanimrish Pride043,61020,63
11Tove GejervallMunsboro Toss   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd050,31440,71
12Alva HäggSilver Boy   
 Skultorps RyttarsällskapOkänd - Okänd449,48  
 Hugo WihlmarkCandis   
 Mjölby RidklubbOkänd    
 Elin BergströmSimberg Spirit   
 Varaortens RyttarföreningSimberg Spinner - Cottrel Faberge    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 60-90 cm. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
15 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Tävlingsledare: Ulrika Berg
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1My LundqvistMissy   
 Tibrobygdens RidklubbOkänd041,13017,13
2Daisy SandgrenIdaho   
 Föreningen Trollhättans SportrOkänd - Okänd044,95017,35
3Johanna MörkFaithfull   
 Falbygdens HästsportföreningFredriksbergs Dizney - Wotton Bracken048,26020,58
 
4Emelie BlomkvistHeans Geraldine The Second   
 Bankeryds RidklubbCennen Schubert - Downland Goldleaf050,06021,63
5Amanda HolménShogun   
 Herrljunga RidklubbOkänd047,49025,07
6Clara LarssonCleo Wind   
 Nääs RyttarföreningRolls Royce RC 49 - Mirth Master RW 61050,62025,24
7Sandra GustafssonFelix   
 Töreboda HästklubbOkänd052,18025,37
8Linn EdénHero   
 Melleruds RidklubbOkänd049,21423,24
9Ellinor BergströmSilver Lothus   
 Vartofta Rid-och KörsällskapOkänd - Okänd050,80856,09
10Julia NordheimButterfly High   
 Vartofta Rid-och KörsällskapOkänd451,98  
11Carolina OlofssonSvipp   
 Östadkulle RidklubbOkänd454,98  
12Anna EjserholmGwiazdka   
 Bollebygds RidklubbChan - Lowics464,90  
 Johanna FellbrantScarlet   
 Tibrobygdens Ridklubb     
 Anna BinnbergDelailah   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd    
 Josefine HallqvistDancing Dawn   
 Norrahammar-Tabergs RidklubbLofty Roderick - Earl of Doon    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 70-100 cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
12 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Tävlingsledare: Ulrika Berg
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Hugo WihlmarkAnnies Rainman   
 Mjölby RidklubbDart Light RNF - Horsemosens Charlie Brown RNF044,94024,25
2Elin BergströmLeo Prinsen   
 Varaortens RyttarföreningOkänd045,66024,35
3Linn EngelmarkCaranjo   
 Tibrobygdens RidklubbEkelunds Anjo RW043,12024,87
 
4Ida FranzénLillemons Royal   
 Tidaholmsbygdens HästklubbSimberg Senator - Möllegaards Mr Swing King041,80025,93
5Thea MånssonFlash   
 Bankeryds RidklubbChester045,70026,19
6Cornelia SaxentorpDin Rambo Samott   
 Nääs RyttarföreningOkänd041,95027,34
7Sofia AnderssonSimberg Hero   
 Skaraortens RyttarföreningSimberg Spinner - Linksbury Royalist049,26031,60
8Ida FranzénTennessee   
 Tidaholmsbygdens HästklubbVermont RP - Laeryds Domenic RWN444,56  
9Natacha HammerBronycoed Barbie   
 Mariestads RidklubbBryn Robbie - Fronbach Hello Dandy451,96  
10Alva HäggTuff Turbo   
 Skultorps RyttarsällskapDenko - Broked664,10  
11Tove GejervallLinners Shooting Star   
 Grevagårdens RyttarföreningSimberg Hobnob - Coed Coch Endor769,87  
 Therese NemethCassidy   
 Bollebygds RidklubbOkänd    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 70-100 cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
30 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Tävlingsledare: Ulrika Berg
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Lina Johnsson AnderbergSilver Hill Queen   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd047,92022,73
2Ida ErikssonFino   
 Tibrobygdens RidklubbMaraschino - Dennie045,55023,03
2Johanna SundbergHembys Olympia   
 Grevagårdens RyttarföreningVernons Peeping Tom - Skogs Max046,43023,03
4Madeleine SvedungModesty Blaize   
 Grevagårdens RyttarföreningCeazar044,94023,19
5Angelica WeckmanNatischa   
 Grevagårdens RyttarföreningMiclas Madoc - Danilo043,29023,47
6Ellen FröderbergCaperann Silver Line   
 Bratteborgs RyttarsällskapSeafield Silver Dun - Rebel Wind045,60023,84
7Isabell HärmarkStorm Wind   
 Falbygdens HästsportföreningOkänd045,43024,50
 
8Linda NilssonOrlando   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd046,66024,55
9Cornelia Bäck SilforsMiss Dalina   
 Tibrobygdens RidklubbOkänd045,70024,68
10Linda NilssonZorro   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd048,89025,02
11Lina Johnsson AnderbergJiPe Jinx RP 1249S   
 Grevagårdens RyttarföreningVerona´s Gershwin RP - Vernons Vespers NFS047,01025,62
12Linda BolinMiss Frida   
 Mariestads RidklubbFredriksbergs Chopin RNF - Smedshults Cavat RNF043,88025,73
13Miranda KedbäckAnjershof Nikita   
 Skaraborgs FältrittklubbAnjershof Rocky - Vita Novas Hanassie045,15026,15
14Emma FerlinSafir III   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbSilverlea Top Hat RNF - Jojas Fury RNF047,74436,74
15Cornelia SaxentorpLaharn Mist   
 Nääs RyttarföreningOkänd - Boulanimrish Pride441,43  
16Amanda MånssonSnow-Girl   
 Bankeryds RidklubbOkänd443,81  
17Annie RefstangeEnya   
 Östadkulle RidklubbOkänd446,91  
18Hugo WihlmarkCandis   
 Mjölby RidklubbOkänd455,90  
19Emelie HellbergJessica   
 Falbygdens HästsportföreningOkänd - Okänd457,08  
20Emma FogelbergPärlan   
 Falbygdens HästsportföreningBallerino RNF - Belmondo RNF459,60  
21Sofia AstrellGustav   
 Myråsens RyttarklubbOkänd664,32  
22Alva HäggSilver Boy   
 Skultorps RyttarsällskapOkänd - Okänd962,73  
23Linnéa Stattin GustavssonFilur   
 Mölltorps RidsällskapOkändUte.   
23Adam JohanssonStella   
 Falbygdens HästsportföreningPalle - Eskehøjgaards Hag MskUte.   
23Tove GejervallMunsboro Toss   
 Grevagårdens RyttarföreningOkändUte.   
23Paulina FaxeBella Mi Po   
 Tidaholmsbygdens HästklubbPommac RC - Nice-n-Easy RCUte.   
 Linnea OlssonFigaro   
 Nuntorp Hästsportklubbokänd - okänd    
 Louise Svanfeldt-VerlemyrApollon   
 Lidköpings RidklubbHorsemosens Charlie Brown - Leedes Boy    
 Malin MagnussonJupiter   
 Mariestads RidklubbOkänd - Okänd    
 Elin BergströmSimberg Spirit   
 Varaortens RyttarföreningSimberg Spinner - Cottrel Faberge    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 70-100 cm bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
39 anmälda, 34 startande, 9 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Tävlingsledare: Ulrika Berg
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Johanna SöderqvistAmie   
 Ridklubben i GrästorpLeksak - Rousseau048,43022,84
2Josefin AnderssonMarble Queen   
 Loo RyttarföreningRed House Condor044,11023,73
3Daisy SandgrenIdaho   
 Föreningen Trollhättans SportrOkänd - Okänd042,08024,83
4Hanna JohanssonNero   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbNanu049,62025,57
5Evelina NorePolly   
 Jönköpings FältrittklubbOkänd - Okänd048,67026,03
6Angelica WeckmanMosstowns Cola Man   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd046,48026,40
7Jenny AndreassonVirdarnas Kebab   
 Alingsås RyttarsällskapRodlease Dancing Gold RNF - Silverlea Top Hat RNF047,28026,88
8Charlotta StefansdotterEkhagens Miracle of Love   
 Hjo HästsportklubbÖxenholm Mango - Pommac048,34027,16
9Emma VernerssonMunsboro Jody   
 Bankeryds RidklubbOkänd045,09028,42
 
10Miranda AxelssonKiara   
 Jönköpings Fältrittklubb 051,29028,48
11Amanda HolménShogun   
 Herrljunga RidklubbOkänd045,41028,50
12Johanna MörkFaithfull   
 Falbygdens HästsportföreningFredriksbergs Dizney - Wotton Bracken048,33029,66
13Pauline StenmarkMisella   
 Göta RyttarföreningOrchard Limb-Lopper051,94029,91
14Filippa LevénZisko   
 Varaortens RyttarföreningZytrus ox - Gigant B 82046,13030,37
15Linda JanssonHagalyckans Dun Hazel   
 Göta RyttarföreningDale Haze RC - Kimble RC051,19030,76
16Amanda HolmLord Thomas   
 Bankeryds RidklubbOkänd - Okänd050,13032,35
17Emelie BlomkvistHeans Geraldine The Second   
 Bankeryds RidklubbCennen Schubert - Downland Goldleaf051,07032,49
18Beatrice KarlssonOthello   
 Töreboda HästklubbOkänd051,70434,29
19Alexandra KettilET s High Stepper   
 TranemoryttarnaOkänd044,78436,96
20Anna EjserholmGwiazdka   
 Bollebygds RidklubbChan - Lowics045,63541,55
21Emilia BrånfeltPandora   
 Töreboda HästklubbOkänd447,61  
22Denise GustavssonEllelys Leonardo   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd448,36  
23Felicia ÖstmanKilbarry Chestnut   
 Myråsens RyttarklubbOkänd - Okänd450,43  
24Clara LarssonCleo Wind   
 Nääs RyttarföreningRolls Royce RC 49 - Mirth Master RW 61450,55  
25Fanny MartinssonCristalls Jumanji   
 Bankeryds RidklubbStackarps Dalton - Merrie Master456,30  
26Linda CarlssonBirr Castle Queen   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbOkänd560,79  
27Micaela HecktorKillberry Rasaer   
 Nuntorp HästsportklubbOkänd665,38  
28My LundqvistMissy   
 Tibrobygdens RidklubbOkändUte.   
28Victoria CarlsonMade Piebald   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbOkändUte.   
28Julia NordheimButterfly High   
 Vartofta Rid-och KörsällskapOkändUte.   
28Sanna LinderFerrari   
 Tidaholmsbygdens HästklubbOkändUte.   
28Linn EdénHero   
 Melleruds RidklubbOkändUte.   
28Carolina OlofssonSvipp   
 Östadkulle RidklubbOkändUte.   
28Sandra GustafssonFelix   
 Töreboda HästklubbOkändUte.   
 Johanna FellbrantScarlet   
 Tibrobygdens Ridklubb     
 Josefine HallqvistDancing Dawn   
 Norrahammar-Tabergs RidklubbLofty Roderick - Earl of Doon    
 Amelia SimpsonKing Quixote   
 Föreningen Skästa RidcenterOkänd    
 Anna BinnbergDelailah   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd    
 Linda NilssonKizmo   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd - Kantjes Ronaldo    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Tävlingsledare: Ulrika Berg
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Amanda MånssonGajos Goldmine  
 Bankeryds RidklubbWilloway Goldigger - Sturevallens Gentleman050,50
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 75-105 cm bed. A:1a Kategori B Avd. A
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Tävlingsledare: Ulrika Berg
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ida FranzénTennessee   
 Tidaholmsbygdens HästklubbVermont RP - Laeryds Domenic RWN065,30032,86
2Thea MånssonFlash   
 Bankeryds RidklubbChester064,21033,82
 
3Cornelia SaxentorpDin Rambo Samott   
 Nääs RyttarföreningOkänd467,63  
4Hugo WihlmarkAnnies Rainman   
 Mjölby RidklubbDart Light RNF - Horsemosens Charlie Brown RNF688,75  
5Natacha HammerBronycoed Barbie   
 Mariestads RidklubbBryn Robbie - Fronbach Hello DandyUte.   
5Sofia AnderssonSimberg Hero   
 Skaraortens RyttarföreningSimberg Spinner - Linksbury RoyalistUte.   
 Therese NemethCassidy   
 Bollebygds RidklubbOkänd    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 75-105 cm bed. A:1a Kategori C Avd. A
15 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Tävlingsledare: Ulrika Berg
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Madeleine SvedungModesty Blaize   
 Grevagårdens RyttarföreningCeazar061,91026,19
2Amanda MånssonSnow-Girl   
 Bankeryds RidklubbOkänd061,91029,41
3Linda BolinMiss Frida   
 Mariestads RidklubbFredriksbergs Chopin RNF - Smedshults Cavat RNF061,11436,93
 
4Ida ErikssonFino   
 Tibrobygdens RidklubbMaraschino - Dennie069,99846,94
5Hugo WihlmarkCandis   
 Mjölby RidklubbOkänd477,94  
6Ellen FröderbergCaperann Silver Line   
 Bratteborgs RyttarsällskapSeafield Silver Dun - Rebel Wind483,38  
7Sofia AstrellGustav   
 Myråsens RyttarklubbOkänd795,09  
8Cornelia Bäck SilforsMiss Dalina   
 Tibrobygdens RidklubbOkändUte.   
8Emma FogelbergPärlan   
 Falbygdens HästsportföreningBallerino RNF - Belmondo RNFUte.   
8Annie RefstangeEnya   
 Östadkulle RidklubbOkändUte.   
8Isabell HärmarkStorm Wind   
 Falbygdens HästsportföreningOkändUte.   
 Linnéa Stattin GustavssonFilur   
 Mölltorps RidsällskapOkänd    
 Louise Svanfeldt-VerlemyrApollon   
 Lidköpings RidklubbHorsemosens Charlie Brown - Leedes Boy    
 Linnea OlssonFigaro   
 Nuntorp Hästsportklubbokänd - okänd    
 Paulina FaxeBella Mi Po   
 Tidaholmsbygdens HästklubbPommac RC - Nice-n-Easy RC    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 75-105 cm bed. A:1a Kategori D Avd. A
26 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Tävlingsledare: Ulrika Berg
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Victoria CarlsonMade Piebald   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbOkänd066,68032,48
2Fanny MartinssonCristalls Jumanji   
 Bankeryds RidklubbStackarps Dalton - Merrie Master066,43032,70
3Beatrice KarlssonOthello   
 Töreboda HästklubbOkänd072,27033,57
4Linda JanssonHagalyckans Dun Hazel   
 Göta RyttarföreningDale Haze RC - Kimble RC069,35035,51
5Emma VernerssonMunsboro Jody   
 Bankeryds RidklubbOkänd068,13036,36
6Miranda AxelssonKiara   
 Jönköpings Fältrittklubb 073,51038,05
 
7Angelica WeckmanMosstowns Cola Man   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd069,80429,37
8Charlotta StefansdotterEkhagens Miracle of Love   
 Hjo HästsportklubbÖxenholm Mango - Pommac070,54431,59
9Felicia ÖstmanKilbarry Chestnut   
 Myråsens RyttarklubbOkänd - Okänd068,79432,87
10Jenny AndreassonVirdarnas Kebab   
 Alingsås RyttarsällskapRodlease Dancing Gold RNF - Silverlea Top Hat RNF071,79433,09
11Linda CarlssonBirr Castle Queen   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbOkänd068,12439,55
12Denise GustavssonEllelys Leonardo   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd066,64846,93
13Josefin AnderssonMarble Queen   
 Loo RyttarföreningRed House Condor468,36  
14Evelina NorePolly   
 Jönköpings FältrittklubbOkänd - Okänd476,17  
15Pauline StenmarkMisella   
 Göta RyttarföreningOrchard Limb-Lopper478,59  
16Johanna SöderqvistAmie   
 Ridklubben i GrästorpLeksak - Rousseau585,78  
17Hanna JohanssonNero   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbNanu688,56  
18Emilia BrånfeltPandora   
 Töreboda HästklubbOkänd688,60  
19Filippa LevénZisko   
 Varaortens RyttarföreningZytrus ox - Gigant B 82Ute.   
19Sanna LinderFerrari   
 Tidaholmsbygdens HästklubbOkändUte.   
19Alexandra KettilET s High Stepper   
 TranemoryttarnaOkändUte.   
19Micaela HecktorKillberry Rasaer   
 Nuntorp HästsportklubbOkändUte.   
 Sandra GustafssonFelix   
 Töreboda HästklubbOkänd    
 Amelia SimpsonKing Quixote   
 Föreningen Skästa RidcenterOkänd    
 Amanda HolmLord Thomas   
 Bankeryds RidklubbOkänd - Okänd    
 Daisy SandgrenIdaho   
 Föreningen Trollhättans SportrOkänd - Okänd    
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport