Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
95 cm
36 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Peter Görrel
Banbyggare: Hans Ottosson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-5Lisa WilsonPulver
 Marks RidklubbAerline H - Kaliber72
-4Petronella LarssonJoyride
 Billingens SportryttarklubbMagini - Indus74
-3Joanna HanssonMercedes B
 Borås FältrittklubbLavirco - Ron B Hanover68
-2Isabell HöögFloodZalut Zaid xx
 Borås FältrittklubbLotus Pool - Bold Irish66
-1Isabella FranssonApolonia
 Jönköpings FältrittklubbHarwest - Mustaf67
1Elin HelleTalento (SWB)
 Grevagårdens RyttarföreningSan Quintero xx - Alpen Fürst14
2Elin StrandAtlet
 Lidköpings RidklubbAthletico - Weltmeyer15
3Josefine FreijAlberthe
 Göta RyttarföreningLeendert - Corlando33
4Katarina KjellerPoseidon
 Skaraortens RyttarföreningAcapulco Gold - Pontus36
5Maria LöwRiver
 Gärdhems HästsällskapOkänd50
6Lina HäggChanel
 Falbygdens HästsportföreningVermouth - -39
7Isabella OskarssonBon Zai (SWB)
 Göta RyttarföreningBold Irish xx - Pegasus27
8Sofia MagnellDon Diego de la Vega
 Lidköpings RidklubbDe Niro - New Moon xx (GER)57
9Imola SzantoFragancia
 Mariestads RidklubbMagritte - Pan26
10Anna Martina CederquistNifallor K
 Skaraortens RyttarföreningJulio Mariner - Kentheer5
11Caroline FranssonRozzo Boy
 Bankeryds RidklubbBeach Boy - Robin Z12
12Julia WallemyrBazil
 Vartofta Rid-och KörsällskapBorboun - Shaftesbuy34
14Lisa HelleDirco
 Grevagårdens RyttarföreningIrco Marco - Darnels45
15Paulin OhldinHazel
 Skultorps RyttarsällskapHaydn - Maraton52
16Louise BrobergNicko Dicko
 Föreningen VadsboryttarnaBold Irish xx - Flamingo47
17Emma TeikeVuan-Jane
 Tidaholmsbygdens HästklubbInspekteur - Elegant21
18Hillevi OttossonMac Rastell
 Bratteborgs RyttarsällskapRastell - Flamingo25
19Therese SöderqvistErbkind (34) (SWB)
 Skaraortens RyttarföreningOldtimer xx - Ganesco58
20Frida SvenssonTetziana
 Lidköpings RidklubbFeliciano - Hertigen24
21Angelica Hoerschelmann PrytzGamander
 Skultorps RyttarsällskapGuido - Rebel Z4
22Emma EngströmCarrowbaun Hero
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd18
23Fanny NilssonMr X
 Skultorps RyttarsällskapOkänd22
24Maria CarlssonLucy Morgan xx
 Lidköpings RidklubbTheatrician - Anfield49
25Caroline Forsslund AnderssonLarissa
 Skultorps RyttarsällskapLancer III - Landgraf I11
26Cajsa SvenssonChabur
 Tidaholmsbygdens HästklubbOkänd - Okänd6
28Linda GustafsonFirst Attempt **
 Bergs HästklubbSparkling Boy ** - Dalby Mustang **42
29Karolina RetzCadmeja
 Grevagårdens RyttarföreningNew Balance - Elan35
30Ellen ClaessonMystik (SWB)
 Tidaholmsbygdens HästklubbMagini - Guvernör17
31Alexandra Eklund JohanssonKnorten
 Myråsens Ryttarklubbokänd - okänd1
32Malin AnderssonDe Soto
 Falbygdens HästsportföreningRebel Z - Cordon Bleu48
33Carolina HolmbergBraveheart (SWB)
 Göta RyttarföreningMajim G - Little Q8
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B Preliminär
95 cm
12 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Peter Görrel
Banbyggare: Hans Ottosson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-104Kerstin WilsonLittle Mac Grey (SWB)
 Marks RidklubbQuite Easy - Oldenburg71
-103Rebecka RönningbergLauri
 Hermanstorp Kör o RidklubbLaurentio - Avus77
-102Cecilia ÖsterbergRataya
 Tidaholmsbygdens Hästklubb 64
-101Johanna JohanssonFilcaprio
 Herrljunga RidklubbFeliciano - Streak xx62
101Jessica ThunDigimon (SWB)
 Lidköpings RidklubbCaprimond - Davignon I30
102Linda EklundEnzo R
 Skaraborgs FältrittklubbElmshorn - Uttini (SWB)41
103Linda PerssonSpirit of Snapa (SWB)
 Billingens SportryttarklubbPrestige VDL - Dragon37
104Elisabeth MagnussonBon Elise (31)
 Mariestads RidklubbGreve Molke - Cardento16
105Johanna LarssonSinfonie E (SWB)
 Grevagårdens RyttarföreningSam-Sam - Rubinstein I31
106Pernilla WillboKamel
 Grevagårdens Ryttarförening 53
107Amanda ErnklevCardinal
 Myråsens RyttarklubbCardento - Your County xx3
108Tyra BergströmEando
 Skaraortens RyttarföreningParco - Faylasouf xx60
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
49 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Peter Görrel
Banbyggare: Hans Ottosson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-9Lisa WilsonPulver
 Marks RidklubbAerline H - Kaliber72
-8Rebecca NilssonKatixi (F.1) (SWB)
 Vartofta Rid-och KörsällskapRex - Flamingo76
-7Petronella LarssonJoyride
 Billingens SportryttarklubbMagini - Indus74
-6Angelica GustavssonMagnifique Nova
 Forserums RyttarsällskapQuite Easy - Magnifique63
-5Joanna HanssonMercedes B
 Borås FältrittklubbLavirco - Ron B Hanover68
-4Gunilla SimensenMiss Allie
 Töreboda HästklubbMagritte - Asterix65
-3Johan WickanderRoxanne
 Borås FältrittklubbCorland - Goodwill69
-2Isabella FranssonApolonia
 Jönköpings FältrittklubbHarwest - Mustaf67
-1Amanda AlbrektssonCooper,
 Bergs Hästklubb 78
1Hillevi OttossonMac Rastell
 Bratteborgs RyttarsällskapRastell - Flamingo25
2Malin AnderssonDe Soto
 Falbygdens HästsportföreningRebel Z - Cordon Bleu48
3Sandra EnglundOlina XI
 Töreboda HästklubbLascadell - Othello55
4Lina HäggChanel
 Falbygdens HästsportföreningVermouth - -39
6Caroline AnderssonElia
 Skultorps RyttarsällskapElectro - Jumper9
7Josefina AbrahamssonMoxie-Gore
 Ulricehamnsbygdens RidklubbGatecrasher xx - Faram32
8Elin HelleTalento (SWB)
 Grevagårdens RyttarföreningSan Quintero xx - Alpen Fürst14
9Linnea SöderqvistElvis
 Ridklubben i GrästorpElectro - Viking xx44
10Frida EricssonLady Corleone
 Göta RyttarföreningLord Lephantos - Corleone23
11Ellen ClaessonMystik (SWB)
 Tidaholmsbygdens HästklubbMagini - Guvernör17
12Louise BrobergNicko Dicko
 Föreningen VadsboryttarnaBold Irish xx - Flamingo47
13Josefine FreijAlberthe
 Göta RyttarföreningLeendert - Corlando33
14Matilda LewerinBøgelys Quintin
 Lidköpings RidklubbBøgelys Camaro - Quidam De Revel51
15Carolina HolmbergBraveheart (SWB)
 Göta RyttarföreningMajim G - Little Q8
16Sofia MagnellDon Diego de la Vega
 Lidköpings RidklubbDe Niro - New Moon xx (GER)57
17Katarina KjellerPoseidon
 Skaraortens RyttarföreningAcapulco Gold - Pontus36
18Paulin OhldinHazel
 Skultorps RyttarsällskapHaydn - Maraton52
19Lisa HelleDirco
 Grevagårdens RyttarföreningIrco Marco - Darnels45
20Emma SvärdEpsilon
 Norrahammar-Tabergs RidklubbEverest - Einblick20
21Rebecka TellCutting Edge A-He
 Föreningen GäseneryttarnaD-Day - Master (SWB)54
22Thomas EliassonMarcolita
 Skaraortens RyttarföreningKing Marco - Indus59
23Emma EngströmCarrowbaun Hero
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd18
24Maria CarlssonLucy Morgan xx
 Lidköpings RidklubbTheatrician - Anfield49
25Emma TeikeVuan-Jane
 Tidaholmsbygdens HästklubbInspekteur - Elegant21
26Imola SzantoFragancia
 Mariestads RidklubbMagritte - Pan26
27Elin StrandAtlet
 Lidköpings RidklubbAthletico - Weltmeyer15
28Caroline ArvidssonTar-Zan
 Föreningen GäseneryttarnaRebel Z - Sanktus xx10
29Cajsa SvenssonChabur
 Tidaholmsbygdens HästklubbOkänd - Okänd6
31Alexandra Eklund JohanssonKnorten
 Myråsens Ryttarklubbokänd - okänd1
32Lotta SartzJenny
 Örebro FältrittklubbJackson - Ravel46
33Caroline FranssonRozzo Boy
 Bankeryds RidklubbBeach Boy - Robin Z12
34Julia WallemyrBazil
 Vartofta Rid-och KörsällskapBorboun - Shaftesbuy34
35Karolina RetzCadmeja
 Grevagårdens RyttarföreningNew Balance - Elan35
36Chatarina AxelssonNikita (50) (SWB)
 TranemoryttarnaRoyal - Monaco13
37Camilla LorentzonTiffany
 Falbygdens HästsportföreningRastell - Maraton7
38Ulrika FalckCalindus
 Skultorps RyttarsällskapCagliostro - Indus61
39Frida SvenssonTetziana
 Lidköpings RidklubbFeliciano - Hertigen24
40Maria LöwRiver
 Gärdhems HästsällskapOkänd50
41Linda GustafsonFirst Attempt **
 Bergs HästklubbSparkling Boy ** - Dalby Mustang **42
42Fanny NilssonMr X
 Skultorps RyttarsällskapOkänd22
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
13 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Peter Görrel
Banbyggare: Hans Ottosson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-103Kerstin WilsonLittle Mac Grey (SWB)
 Marks RidklubbQuite Easy - Oldenburg71
-102Rebecka RönningbergLauri
 Hermanstorp Kör o RidklubbLaurentio - Avus77
-101Johanna JohanssonFilcaprio
 Herrljunga RidklubbFeliciano - Streak xx62
101Linda PerssonSpirit of Snapa (SWB)
 Billingens SportryttarklubbPrestige VDL - Dragon37
102Amanda AlbrektssonCooper
 Bergs HästklubbCortus - Kaliber2
103Jessica JohanssonDoriz
 Hammarö RyttarföreningCornetto - Löwenbrau29
104Tyra BergströmEando
 Skaraortens RyttarföreningParco - Faylasouf xx60
105Sofia KarlssonCrossroads Roadrunner
 Götene RyttarklubbCurioso 27 - Tanaos xx56
106Pernilla WillboKamel
 Grevagårdens Ryttarförening 53
107Jessica ThunDigimon (SWB)
 Lidköpings RidklubbCaprimond - Davignon I30
108Elisabeth MagnussonBon Elise (31)
 Mariestads RidklubbGreve Molke - Cardento16
109Amanda ErnklevCardinal
 Myråsens RyttarklubbCardento - Your County xx3
110Linda PerssonKlara-Bella (SWB)
 Billingens SportryttarklubbAkribori - Herkules38
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
18 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Peter Görrel
Banbyggare: Hans Ottosson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-4Johan WickanderRoxanne
 Borås FältrittklubbCorland - Goodwill69
-3Rebecca NilssonKatixi (F.1) (SWB)
 Vartofta Rid-och KörsällskapRex - Flamingo76
-2Gunilla SimensenMiss Allie
 Töreboda HästklubbMagritte - Asterix65
-1Angelica GustavssonMagnifique Nova
 Forserums RyttarsällskapQuite Easy - Magnifique63
1Chatarina AxelssonNikita (50) (SWB)
 TranemoryttarnaRoyal - Monaco13
2Linnea SöderqvistElvis
 Ridklubben i GrästorpElectro - Viking xx44
3Sandra EnglundOlina XI
 Töreboda HästklubbLascadell - Othello55
4Josefina AbrahamssonMoxie-Gore
 Ulricehamnsbygdens RidklubbGatecrasher xx - Faram32
5Rebecka TellCutting Edge A-He
 Föreningen GäseneryttarnaD-Day - Master (SWB)54
6Lotta SartzJenny
 Örebro FältrittklubbJackson - Ravel46
7Thomas EliassonMarcolita
 Skaraortens RyttarföreningKing Marco - Indus59
8Frida EricssonLady Corleone
 Göta RyttarföreningLord Lephantos - Corleone23
9Emma SvärdEpsilon
 Norrahammar-Tabergs RidklubbEverest - Einblick20
10Matilda LewerinBøgelys Quintin
 Lidköpings RidklubbBøgelys Camaro - Quidam De Revel51
11Camilla LorentzonTiffany
 Falbygdens HästsportföreningRastell - Maraton7
12Caroline ArvidssonTar-Zan
 Föreningen GäseneryttarnaRebel Z - Sanktus xx10
13Ulrika FalckCalindus
 Skultorps RyttarsällskapCagliostro - Indus61
14Amanda AlbrektssonCooper
 Bergs HästklubbCortus - Kaliber2
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
4 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Peter Görrel
Banbyggare: Hans Ottosson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-101Amanda AlbrektssonCooper,
 Bergs Hästklubb 78
101Sofia KarlssonCrossroads Roadrunner
 Götene RyttarklubbCurioso 27 - Tanaos xx56
102Linda PerssonKlara-Bella (SWB)
 Billingens SportryttarklubbAkribori - Herkules38
103Jessica JohanssonDoriz
 Hammarö RyttarföreningCornetto - Löwenbrau29
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport