Skultorps RS 2011-05-08
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-05-08 kl. 18:13
Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori A + B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori B Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Lag Kategori A + B + C + D Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Lag Kategori B Avd. B
Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Lag Kategori C Avd. B

Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
Förklass
27 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Karin StefansdotterGlyncoch Miss Jones   
 Hjo HSKParvadean Geraint - Thorneyside Bossy Boots041,08024,20
2Emilia LarssonMurgårdens sweet`n lovely   
 Bergs Hästklubb 051,20024,86
3Britta ErikssonRozzo   
 Hjo HSKOkänd - Okänd046,05025,13
4Maia NordquistLinners Shooting Star   
 Grevagårdens RFSimberg Hobnob - Coed Coch Endor047,10026,46
5Tilda HelleRohlos Clarissa   
 Myråsens RKCui Christian - Maesgwyn Hi Tec043,19026,96
6Jennifer StenmarkEkbäckens Jester   
 Töreboda HKHeniarth Mr. Milligan - Ekbäckens Moonbeam048,83028,66
7Josefine JonssonSalami   
 Mölltorps RSokänd - okänd053,18033,01
 
8Emelie AndrénBaltzar   
 Tibrobygdens RKKurir G 396 - Haj 374047,93033,96
9Lisa WikströmSparky   
 Töreboda HKOkänd - Okänd052,55035,30
10Lovisa HallgrenApple Geisha   
 Mölltorps RSApple Corint RE 5 - Hawkwell Quarme 12/83055,47036,60
11Ellen FlorydBea   
 Falbygdens HSFFurunäs Jotex - Botvid056,47040,06
12Caroline Hoerschelmann PrytzFideli Fem   
 Skultorps RSBreccles Minstrel Boy RW 45 - Cawdor Hywel RW 16049,45422,79
13Thea FilipssonFagddu Siboney   
 Lidköpings RKStendyssens Siban - Carnalw Lionel053,92440,92
14Elin JohanssonArizona   
 Skultorps RS 056,21545,61
15Ebba ErikssonChampis II   
 Hjo HSKJugent 391 - Banjo Boy 181042,19Ute. 
16Linus HerzigPoetic Princess   
 Bergs HästklubbPoetic Justice - Carneval449,41  
17Anna BengssonTornado   
 Töreboda HKOkänd460,22  
18Emma HesselFlisman   
 TidaholmsbygdenFridhems Jonatan 401 - Grus 363461,50  
19Amanda GejervallLucke   
 Grevagårdens RFPontus - Uplands Bronze1471,10  
20Märta Ravikcavallos MR Package   
 Bergs Hästklubb Ute.   
20Elin StenbrinkRonja   
 Bergs Hästklubb Ute.   
20Ingrid RavikFyto   
 Bergs Hästklubbokänd - okändUte.   
20Daisy AxelssonMadicken   
 Tidaholmsbygden Ute.   
20Ella LarssonTyra   
 Skultorps RS Ute.   
20Elin MalmbergSjömillans Dalwhinnie   
 Binnebergs RSEkbäckens Sigurd RWM - Crossways Sailor Boy WSB 6237Ute.   
20Hugo HäggTuff Turbo   
 TidaholmsbygdenDenko - BrokedUte.   
 Lovisa JakobssonNice Mowgli   
 Skaraortens RFOkänd    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
Förklass
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
 Tilda KämmleinTingeling  
 Mölltorps RSokänd - okänd  
 Thea JohanssonEpsilon eridani  
 Hjo HSKErnford Jester RWR 3 - Horshag Calypso RW 12  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Förklass
31 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Kristin KennemarkZephyr   
 Falbygdens HSFLunnalyckans Tacado047,97022,70
2Sara LocherBrentano   
 Binnebergs RSBrillant 's Boy - Da Capo042,87023,44
3Johanna StenbrinkTingeling   
 Bergs Hästklubb 042,83024,14
4Sanna PetterssonKenzoo Nobel   
 Binnebergs RSFlight RNF 64-S - Springtime RNF 33042,22024,91
5Stina JohanssonKällstorps Olga   
 TidaholmsbygdenDanilo - Robin044,77026,42
6Alicia CarlssonBoccia   
 Mölltorps RSMiclas Madoc RNF - Buck RNF    
7Anna OlssonZabina   
 Hjo HSKSörbys Lotus RNF - Flight RNF043,58028,01
7Anna GustavssonMy Surprise   
 Tibro HSKOkänd046,72028,01
 
9Sara KroonMunsboro Milky Bar   
 Tibro HSK     
10Björk PoulsenShira   
 Mölltorps RS 048,10029,96
11Ida OhlssonJolly   
 Skövde RF 045,50030,14
12Clara BjörkGacita   
 Hjo HSKHedlanda Good Boy - Lawell048,81030,64
13Emil AlmgrenChempion   
 Skultorps RSSörbys Oboj - Robin040,82032,61
14Viktoria de CarvalhoDixie   
 Tibrobygdens RKokänd - okänd047,90033,45
15Benita ForsbergYoche   
 Skultorps RSokänd043,22033,46
16Joanna Müller FlodinCosmos   
 Mullsjö HSKOkänd - Okänd050,78036,95
17Moa NordenbergIminette   
 Mölltorps RSValentin Bell - Dandy Wonder047,23429,79
18Felicia HenåkerLord-River   
 Skultorps RSPrince Arimis RW76 - Prince River046,14434,73
19Ida OhlssonPegasus   
 Skövde RFPetro - Medi459,79  
20Kajsa GustafssonMidnight   
 Mullsjö HSKokänd - okänd1368,06  
21Julia EngdahlFabolous Fabian   
 Tidaholmsbygden 1782,14  
22Emma HjortsöeLukas   
 Mullsjö HSK 2288,74  
23Johanna GreusCola   
 Mölltorps RS-- - --Ute.   
23Petra DahlMode   
 Skultorps RSokänd - okändUte.   
23Michaela SjölinFredriksbergs Pamina   
 Skultorps RSMöllegårdens Marco Polo - ParinoUte.   
23Hanna Lewis-jonssonwinston   
 Mölltorps RS Ute.   
23Moa NordquistSir William   
 Grevagårdens RFMyrens Willbur - ErrislannenUte.   
23Felicia KvistChiva   
 Binnebergs RSAxi RW 70 - Tryfex ox FA 96/98Ute.   
23Elin KarlssonLittle Space Man   
 Töreboda HKLikstahöjdens Komet - Carolinas FoxgloveUte.   
23Cornelia KarlssonJarno   
 Lidköpings RKokänd - okändUte.   
 Sara KroonMunsboro Milky Bar   
 Tibro HSKOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
Förklass
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
 Åsa AlsterlundJasmin  
 Skultorps RS   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Förklass
27 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Emma HellkvistGolden Gate   
 Skultorps RSGolden Rover - Son of a Gun043,20021,96
2Nora MårtenssonTuff   
 Falbygdens HSFVic Tim Rocket 170.274 13-89-0 - Strätes Karbino RNF 74039,53024,80
3Veronica JonssonAqvils Stella   
 Grevagårdens RFDartlight - Ballerino044,36024,95
4Linn EngelmarkTrestena Blushing Queen   
 Tibro HSKMolstabergs Sandstorm - Digamist048,40026,08
5Malin JonssonD-Day   
 Binnebergs RS 046,72026,87
6Malin AstrellJon Bon Jovi   
 Myråsens RKOkänd046,52027,88
7Marielle KaminskyTornado   
 Binnebergs RSCasimirsborgs Avocado RNF 63 - Nasser RNF 61049,91028,48
 
8Sofia AstrellRobe Cormac   
 Myråsens RKThunderball IRE948 - Loobeen Larry IRE670045,64028,74
9Amanda ErikssonZarus   
 Falbygdens HSFUranus RC 60 - Pommac047,71030,78
10Hanna OhlssonRisk Taken   
 Skövde RF 043,03031,09
11Ida JannesonCindy   
 Falbygdens HSFCandyman - Rendezvous048,84031,23
12Sofia JohanssonThunder   
 Falbygdens HSF 050,26036,29
13Jesper OlofssonBounty   
 Bergs Hästklubb 457,14  
14Vendela AlfeltO'kay   
 Hjo HSKRodlease Dancing Gold - Burton After Dark458,29  
15Josefine ThorsellDrängedalens Kosandra   
 Falbygdens HSFKomet - Asso Sarastro459,65  
16Melinda KarlssonMinette   
 Mölltorps RSSkattegårds Miramis848,49  
17Linn HallstenssonLaban   
 Skövde RFAxi RW 70 - Gimmic RP 101849,53  
18Rebecca PerssonBoomerang   
 Tidaholmsbygden Ute.   
18Elin HallerströmMr Harry Potter   
 Tidaholmsbygden Ute.   
18Adam AlmgrenNorrhaga Magnum   
 Skultorps RSMaraschino RNF 71 - Saimir RNF 73Ute.   
18Mathilda KjellqvistEkeholms Blixten   
 Mölltorps RSVärends Pedro RNF 57 - Merrie Master RNF 11Ute.   
18Matilda BlomqvistWolters Fury   
 Tidaholmsbygden Ute.   
18Louise NeldinNo Angel S   
 Mölltorps RSNobelboy - Andy AchallUte.   
18Stina EfraimssonMonty   
 Falbygdens HSFOkänd - OkändUte.   
18Mikaela JärlingHampus   
 Tibrobygdens RKKrossar144 - Lindon90Ute.   
 Wilma WahlströmMadicken   
 Tibrobygdens RKOkänd - Okänd    
 Madelene IngerhageJuel Timon   
 Skultorps RSOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Förklass
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
 Åsa AlsterlundSkattegårdens Attityd  
 Skultorps RS   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori A + B Avd. A
Lagklass med individuell start
29 anmälda, 28 startande, 7 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Caroline Hoerschelmann PrytzFideli Fem   
 Skultorps RSBreccles Minstrel Boy RW 45 - Cawdor Hywel RW 16048,25026,58
2Amanda Karlsson LindskogTuborg Guld   
 Tidaholmsbygdenokänd - ökänd047,35033,48
3Emelie AndrénBaltzar   
 Tibrobygdens RKKurir G 396 - Haj 374046,54034,51
4Britta ErikssonRozzo   
 Hjo HSKOkänd - Okänd053,30034,62
5Emilia LarssonMurgårdens sweet`n lovely   
 Bergs Hästklubb 053,03036,05
6Jennifer StenmarkEkbäckens Jester   
 Töreboda HKHeniarth Mr. Milligan - Ekbäckens Moonbeam046,27037,32
7Ingrid RavikCavallos Mr Package   
 Bergs Hästklubb 047,30037,86
 
8Elin JohanssonArizona   
 Skultorps RS 053,68038,14
9Ebba ErikssonChampis II   
 Hjo HSKJugent 391 - Banjo Boy 181047,28038,48
10Josefine JonssonSalami   
 Mölltorps RSokänd - okänd052,19039,62
11Clara Karlsson LindskogNatan   
 TidaholmsbygdenNäver G - Effekt051,08042,67
12Maia NordquistLinners Shooting Star   
 Grevagårdens RFSimberg Hobnob - Coed Coch Endor045,98434,28
13Tilda HelleRohlos Clarissa   
 Myråsens RKCui Christian - Maesgwyn Hi Tec041,72446,48
14Amanda GejervallLucke   
 Grevagårdens RFPontus - Uplands Bronze048,151244,78
15Karin StefansdotterGlyncoch Miss Jones   
 Hjo HSKParvadean Geraint - Thorneyside Bossy Boots045,981861,42
16Lisa WikströmSparky   
 Töreboda HKOkänd - Okänd052,18Ute. 
17Linus HerzigPoetic Princess   
 Bergs HästklubbPoetic Justice - Carneval451,11  
18Daisy AxelssonMadicken   
 Tidaholmsbygden 459,71  
19Hugo HäggTuff Turbo   
 TidaholmsbygdenDenko - Broked460,43  
20Ingrid RavikFyto   
 Bergs Hästklubbokänd - okänd462,78  
21Lovisa HallgrenApple Geisha   
 Mölltorps RSApple Corint RE 5 - Hawkwell Quarme 12/83463,65  
22Ellen FlorydBea   
 Falbygdens HSFFurunäs Jotex - Botvid777,38  
23Anna BengssonTornado   
 Töreboda HKOkänd1264,93  
24Emma HesselFlisman   
 TidaholmsbygdenFridhems Jonatan 401 - Grus 3631575,03  
25Elin StenbrinkRonja   
 Bergs Hästklubb Ute.   
25Elin MalmbergSjömillans Dalwhinnie   
 Binnebergs RSEkbäckens Sigurd RWM - Crossways Sailor Boy WSB 6237Ute.   
25Thea FilipssonFagddu Siboney   
 Lidköpings RKStendyssens Siban - Carnalw LionelUte.   
25Ella LarssonTyra   
 Skultorps RS Ute.   
 Lovisa JakobssonNice Mowgli   
 Skaraortens RFOkänd    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
Lagklass med individuell start
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Tilda KämmleinTingeling  
 Mölltorps RSokänd - okänd042,30
2Thea JohanssonEpsilon eridani  
 Hjo HSKErnford Jester RWR 3 - Horshag Calypso RW 12167,80
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori C Avd. A
Lagklass med individuell start
28 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sara LocherBrentano   
 Binnebergs RSBrillant 's Boy - Da Capo041,77027,19
2Kajsa GustafssonMidnight   
 Mullsjö HSKokänd - okänd043,68031,87
3Björk PoulsenShira   
 Mölltorps RS 047,85032,68
4Ida OhlssonJolly   
 Skövde RF 044,05032,86
5Moa NordenbergIminette   
 Mölltorps RSValentin Bell - Dandy Wonder044,14032,88
6Alicia CarlssonBoccia   
 Mölltorps RSMiclas Madoc RNF - Buck RNF044,31034,48
7Joanna Müller FlodinCosmos   
 Mullsjö HSKOkänd - Okänd051,26034,84
 
8Clara BjörkGacita   
 Hjo HSKHedlanda Good Boy - Lawell045,99436,76
9Emil AlmgrenChempion   
 Skultorps RSSörbys Oboj - Robin041,331356,65
10Stina JohanssonKällstorps Olga   
 TidaholmsbygdenDanilo - Robin044,16Ute. 
10Anna OlssonZabina   
 Hjo HSKSörbys Lotus RNF - Flight RNF042,38Ute. 
10Kristin KennemarkZephyr   
 Falbygdens HSFLunnalyckans Tacado045,67Ute. 
13Sanna PetterssonKenzoo Nobel   
 Binnebergs RSFlight RNF 64-S - Springtime RNF 33461,15033,72
14Sara KroonMunsboro Milky Bar   
 Tibro HSK 446,16  
15Anna GustavssonMy Surprise   
 Tibro HSKOkänd449,45  
16Julia EngdahlFabolous Fabian   
 Tidaholmsbygden 458,16  
17Hanna Lewis-jonssonwinston   
 Mölltorps RS 459,73  
18Benita ForsbergYoche   
 Skultorps RSokänd461,05  
19Felicia HenåkerLord-River   
 Skultorps RSPrince Arimis RW76 - Prince River465,48  
20Petra DahlMode   
 Skultorps RSokänd - okänd1174,62  
21Viktoria de CarvalhoDixie   
 Tibrobygdens RKokänd - okändUte.   
21Moa NordquistSir William   
 Grevagårdens RFMyrens Willbur - ErrislannenUte.   
21Michaela SjölinFredriksbergs Pamina   
 Skultorps RSMöllegårdens Marco Polo - ParinoUte.   
21Emma HjortsöeLukas   
 Mullsjö HSK Ute.   
21Ida OhlssonPegasus   
 Skövde RFPetro - MediUte.   
 Johanna StenbrinkTingeling   
 Bergs Hästklubb     
 Cornelia KarlssonJarno   
 Lidköpings RKokänd - okänd    
 Elin KarlssonLittle Space Man   
 Töreboda HKLikstahöjdens Komet - Carolinas Foxglove    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
Lagklass med individuell start
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Åsa AlsterlundJasmin  
 Skultorps RS Ute. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Kategori D Avd. A
Lagklass med individuell start
29 anmälda, 28 startande, 7 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Emma HellkvistGolden Gate   
 Skultorps RSGolden Rover - Son of a Gun044,57026,30
2Johanna FellbrantGandalf   
 Tibro HSKOkänd047,22029,49
3Nora MårtenssonTuff   
 Falbygdens HSFVic Tim Rocket 170.274 13-89-0 - Strätes Karbino RNF 74044,76030,38
4Veronica JonssonAqvils Stella   
 Grevagårdens RFDartlight - Ballerino046,99032,38
5Amanda ErikssonZarus   
 Falbygdens HSFUranus RC 60 - Pommac045,56032,75
6Linn HallstenssonLaban   
 Skövde RFAxi RW 70 - Gimmic RP 101049,72033,57
7Malin JonssonD-Day   
 Binnebergs RS 044,65033,71
 
8Wilma LundbergOrlando   
 Tibro HSKVernons Peeping Tom RNF 114 - Rolökke Swallow RNF 110053,34034,36
9Sofia JohanssonThunder   
 Falbygdens HSF 048,35036,09
10Marielle KaminskyTornado   
 Binnebergs RSCasimirsborgs Avocado RNF 63 - Nasser RNF 61048,48036,11
11Jesper OlofssonBounty   
 Bergs Hästklubb 044,31037,05
12Linn EngelmarkTrestena Blushing Queen   
 Tibro HSKMolstabergs Sandstorm - Digamist044,81Ute. 
13Louise NeldinNo Angel S   
 Mölltorps RSNobelboy - Andy Achall457,52031,20
14Vendela AlfeltO'kay   
 Hjo HSKRodlease Dancing Gold - Burton After Dark453,67035,97
15Melinda KarlssonMinette   
 Mölltorps RSSkattegårds Miramis445,94  
16Malin AstrellJon Bon Jovi   
 Myråsens RKOkänd446,52  
17Sofia AstrellRobe Cormac   
 Myråsens RKThunderball IRE948 - Loobeen Larry IRE670448,70  
18Ida JannesonCindy   
 Falbygdens HSFCandyman - Rendezvous456,70  
19Hanna OhlssonRisk Taken   
 Skövde RF 462,63  
20Adam AlmgrenNorrhaga Magnum   
 Skultorps RSMaraschino RNF 71 - Saimir RNF 731472,51  
21Emilia HjerpIor   
 Mölltorps RSOkänd1576,49  
22Stina EfraimssonMonty   
 Falbygdens HSFOkänd - OkändUte.   
23Mikaela JärlingHampus   
 Tibrobygdens RKKrossar144 - Lindon90Ute.   
23Wilma WahlströmMadicken   
 Tibrobygdens RKOkänd - OkändUte.   
23Tove GejervallBlack pearl   
 Grevagårdens RF Ute.   
23Josefine ThorsellDrängedalens Kosandra   
 Falbygdens HSFKomet - Asso SarastroUte.   
23Elin HallerströmMr Harry Potter   
 Tidaholmsbygden Ute.   
23Matilda BlomqvistWolters Fury   
 Tidaholmsbygden Ute.   
 Madelene IngerhageJuel Timon   
 Skultorps RSOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Lag Kategori A + B + C + D Avd. A
Lagklassen
87 anmälda, 81 startande, 21 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Josefine JonssonSalami   
 Mölltorps RS (1)okänd - okänd052,19039,62
1Karin StefansdotterGlyncoch Miss Jones   
 Hjo HSK (1)Parvadean Geraint - Thorneyside Bossy Boots045,981861,42
1Sanna PetterssonKenzoo Nobel   
 Binnebergs RS (1)Flight RNF 64-S - Springtime RNF 33461,15033,72
1Moa NordenbergIminette   
 Mölltorps RS (1)Valentin Bell - Dandy Wonder044,14032,88
1Björk PoulsenShira   
 Mölltorps RS (1) 047,05032,68
1Clara BjörkGacita   
 Hjo HSK (1)Hedlanda Good Boy - Lawell045,99436,46
1Anna OlssonZabina   
 Hjo HSK (1)Sörbys Lotus RNF - Flight RNF042,383848,00
1Sara LocherBrentano   
 Binnebergs RS (1)Brillant 's Boy - Da Capo041,77027,19
1Kristin KennemarkZephyr   
 Falbygdens HSF (1)Lunnalyckans Tacado045,673848,00
1Marielle KaminskyTornado   
 Binnebergs RS (1)Casimirsborgs Avocado RNF 63 - Nasser RNF 61048,48036,11
1Nora MårtenssonTuff   
 Falbygdens HSF (1)Vic Tim Rocket 170.274 13-89-0 - Strätes Karbino RNF 74044,76030,38
1Stina EfraimssonMonty   
 Falbygdens HSF (1)Okänd - Okänd3566,003848,00
1Amanda ErikssonZarus   
 Falbygdens HSF (1)Uranus RC 60 - Pommac045,56032,75
1Louise NeldinNo Angel S   
 Mölltorps RS (1)Nobelboy - Andy Achall457,42031,20
1Malin JonssonD-Day   
 Binnebergs RS (1) 044,65033,71
1Vendela AlfeltO'kay   
 Hjo HSK (1)Rodlease Dancing Gold - Burton After Dark453,67035,97
17Ingrid RavikCavallos Mr Package   
 Bergs Hästklubb 047,30  
17Elin JohanssonArizona   
 Skultorps RS (2) 053,68  
17Emelie AndrénBaltzar   
 Tibrobygdens RK (1)Kurir G 396 - Haj 374046,54  
17Emilia LarssonMurgårdens sweet`n lovely   
 Bergs Hästklubb 053,03  
17Elin StenbrinkRonja   
 Bergs Hästklubb 3566,00  
17Ingrid RavikFyto   
 Bergs Hästklubbokänd - okänd462,78  
17Linus HerzigPoetic Princess   
 Bergs HästklubbPoetic Justice - Carneval451,11  
17Daisy AxelssonMadicken   
 Tidaholmsbygden 459,71  
17Amanda Karlsson LindskogTuborg Guld   
 Tidaholmsbygdenokänd - ökänd047,35  
17Clara Karlsson LindskogNatan   
 Tidaholmsbygden (1)Näver G - Effekt051,08  
17Lisa WikströmSparky   
 Töreboda HK (1)Okänd - Okänd052,18  
17Amanda GejervallLucke   
 Grevagårdens RF (1)Pontus - Uplands Bronze048,15  
17Anna BengssonTornado   
 Töreboda HK (1)Okänd1264,93  
17Ebba ErikssonChampis II   
 Hjo HSKJugent 391 - Banjo Boy 181047,28  
17Maia NordquistLinners Shooting Star   
 Grevagårdens RF (1)Simberg Hobnob - Coed Coch Endor045,98  
17Hugo HäggTuff Turbo   
 Tidaholmsbygden (1)Denko - Broked460,43  
17Emma HesselFlisman   
 TidaholmsbygdenFridhems Jonatan 401 - Grus 3631575,03  
17Jennifer StenmarkEkbäckens Jester   
 Töreboda HK (1)Heniarth Mr. Milligan - Ekbäckens Moonbeam046,27  
17Elin MalmbergSjömillans Dalwhinnie   
 Binnebergs RSEkbäckens Sigurd RWM - Crossways Sailor Boy WSB 62373566,00  
17Thea FilipssonFagddu Siboney   
 Lidköpings RKStendyssens Siban - Carnalw Lionel3566,00  
17Ellen FlorydBea   
 Falbygdens HSF (2)Furunäs Jotex - Botvid777,38  
17Tilda HelleRohlos Clarissa   
 Myråsens RK (1)Cui Christian - Maesgwyn Hi Tec041,72  
17Britta ErikssonRozzo   
 Hjo HSKOkänd - Okänd053,30  
17Ella LarssonTyra   
 Skultorps RS (2) 3566,00  
17Caroline Hoerschelmann PrytzFideli Fem   
 Skultorps RS (1)Breccles Minstrel Boy RW 45 - Cawdor Hywel RW 16048,25  
17Lovisa HallgrenApple Geisha   
 Mölltorps RS (2)Apple Corint RE 5 - Hawkwell Quarme 12/83463,65  
17Viktoria de CarvalhoDixie   
 Tibrobygdens RK (1)okänd - okänd3566,00  
17Sara KroonMunsboro Milky Bar   
 Tibro HSK (1) 446,16  
17Stina JohanssonKällstorps Olga   
 Tidaholmsbygden (1)Danilo - Robin044,16  
17Petra DahlMode   
 Skultorps RS (2)okänd - okänd1174,62  
17Ida OhlssonJolly   
 Skövde RF (1) 044,05  
17Julia EngdahlFabolous Fabian   
 Tidaholmsbygden 458,16  
17Hanna Lewis-jonssonwinston   
 Mölltorps RS (2) 459,73  
17Moa NordquistSir William   
 Grevagårdens RF (1)Myrens Willbur - Errislannen3566,00  
17Benita ForsbergYoche   
 Skultorps RS (1)okänd461,05  
17Alicia CarlssonBoccia   
 Mölltorps RSMiclas Madoc RNF - Buck RNF044,31  
17Joanna Müller FlodinCosmos   
 Mullsjö HSKOkänd - Okänd051,26  
17Michaela SjölinFredriksbergs Pamina   
 Skultorps RSMöllegårdens Marco Polo - Parino3566,00  
17Anna GustavssonMy Surprise   
 Tibro HSK (1)Okänd449,45  
17Emil AlmgrenChempion   
 Skultorps RSSörbys Oboj - Robin041,33  
17Kajsa GustafssonMidnight   
 Mullsjö HSKokänd - okänd043,68  
17Felicia HenåkerLord-River   
 Skultorps RS (1)Prince Arimis RW76 - Prince River465,48  
17Emma HjortsöeLukas   
 Mullsjö HSK 3566,00  
17Ida OhlssonPegasus   
 Skövde RFPetro - Medi044,05  
17Mikaela JärlingHampus   
 Tibrobygdens RK (1)Krossar144 - Lindon903566,00  
17Wilma WahlströmMadicken   
 Tibrobygdens RK (1)Okänd - Okänd3566,00  
17Veronica JonssonAqvils Stella   
 Grevagårdens RFDartlight - Ballerino046,99  
17Jesper OlofssonBounty   
 Bergs Hästklubb 044,31  
17Tove GejervallBlack pearl   
 Grevagårdens RF (1) 3566,00  
17Linn EngelmarkTrestena Blushing Queen   
 Tibro HSKMolstabergs Sandstorm - Digamist044,81  
17Emilia HjerpIor   
 Mölltorps RS (2)Okänd1576,49  
17Josefine ThorsellDrängedalens Kosandra   
 Falbygdens HSF (2)Komet - Asso Sarastro3566,00  
17Wilma LundbergOrlando   
 Tibro HSK (1)Vernons Peeping Tom RNF 114 - Rolökke Swallow RNF 110053,34  
17Sofia JohanssonThunder   
 Falbygdens HSF (2) 048,35  
17Linn HallstenssonLaban   
 Skövde RF (1)Axi RW 70 - Gimmic RP 101049,72  
17Johanna FellbrantGandalf   
 Tibro HSK (1)Okänd047,22  
17Adam AlmgrenNorrhaga Magnum   
 Skultorps RS (2)Maraschino RNF 71 - Saimir RNF 731472,51  
17Emma HellkvistGolden Gate   
 Skultorps RS (1)Golden Rover - Son of a Gun044,57  
17Malin AstrellJon Bon Jovi   
 Myråsens RK (1)Okänd446,52  
17Sofia AstrellRobe Cormac   
 Myråsens RK (1)Thunderball IRE948 - Loobeen Larry IRE670448,70  
17Hanna OhlssonRisk Taken   
 Skövde RF (1) 462,53  
17Elin HallerströmMr Harry Potter   
 Tidaholmsbygden (1) 3566,00  
17Matilda BlomqvistWolters Fury   
 Tidaholmsbygden 3566,00  
17Melinda KarlssonMinette   
 Mölltorps RS (2)Skattegårds Miramis445,94  
17Ida JannesonCindy   
 Falbygdens HSF (2)Candyman - Rendezvous456,70  
 
 Sara KroonMunsboro Milky Bar   
 Tibro HSKOkänd - Okänd    
 Lovisa JakobssonNice Mowgli   
 Skaraortens RFOkänd    
 Johanna StenbrinkTingeling   
 Bergs Hästklubb     
 Cornelia KarlssonJarno   
 Lidköpings RKokänd - okänd    
 Elin KarlssonLittle Space Man   
 Töreboda HKLikstahöjdens Komet - Carolinas Foxglove    
 Madelene IngerhageJuel Timon   
 Skultorps RSOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Lag Kategori B Avd. B
Lagklassen
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
 Tilda KämmleinTingeling  
 Mölltorps RSokänd - okänd  
 Thea JohanssonEpsilon eridani  
 Hjo HSKErnford Jester RWR 3 - Horshag Calypso RW 12  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Lag Kategori C Avd. B
Lagklassen
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
 Åsa AlsterlundJasmin  
 Skultorps RS   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. A:1a Lag
15 startande lag
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Binnebergs RSLag 10134,9094,62
 Petra Locher
 
 Sanna PetterssonKenzoo Nobel461,15033,72 
 Sara LocherBrentano041,77027,19 
 Marielle KaminskyTornado048,48036,11 
 Malin JonssonD-Day044,65033,71 
2Mölltorps RSLag 10143,38096,76
 Brindis Joensen
 
 Josefine JonssonSalami052,19039,62 
 Moa NordenbergIminette044,14032,88 
 Björk PoulsenShira047,05032,68 
 Louise NeldinNo Angel S457,42031,20 
3Hjo HSKLag 10134,3522133,85
 Kajsa Andersson
 
 Karin StefansdotterGlyncoch Miss Jones045,981861,42 
 Clara BjörkGacita045,99436,46 
 Anna OlssonZabina042,383848,00 
 Vendela AlfeltO'kay453,67035,97 
4Falbygdens HSFLag 10135,9938111,13
 Camilla Thorsell
 
 Kristin KennemarkZephyr045,673848,00 
 Nora MårtenssonTuff044,76030,38 
 Stina EfraimssonMonty3566,003848,00 
 Amanda ErikssonZarus045,56032,75 
5Tibro HSKLag 14146,72  
 Lina Lilja
 
 Sara KroonMunsboro Milky Bar446,16   
 Anna GustavssonMy Surprise449,45   
 Wilma LundbergOrlando053,34   
 Johanna FellbrantGandalf047,22   
6Skultorps RSLag 14153,87  
 Elin Andersson
 
 Caroline Hoerschelmann PrytzFideli Fem048,25   
 Benita ForsbergYoche461,05   
 Felicia HenåkerLord-River465,48   
 Emma HellkvistGolden Gate044,57   
7TidaholmsbygdenLag 14155,67  
  
 
 Clara Karlsson LindskogNatan051,08   
 Hugo HäggTuff Turbo460,43   
 Stina JohanssonKällstorps Olga044,16   
 Elin HallerströmMr Harry Potter3566,00   
8Skövde RFLag 14156,3  
 Alexandra Ringhede
 
 Ida OhlssonJolly044,05   
 Linn HallstenssonLaban049,72   
 Hanna OhlssonRisk Taken462,53   
9Myråsens RKLag 18136,94  
 Astrell
 
 Tilda HelleRohlos Clarissa041,72   
 Malin AstrellJon Bon Jovi446,52   
 Sofia AstrellRobe Cormac448,70   
10Falbygdens HSFLag 211182,43  
 Camilla Thorsell
 
 Ellen FlorydBea777,38   
 Josefine ThorsellDrängedalens Kosandra3566,00   
 Sofia JohanssonThunder048,35   
 Ida JannesonCindy456,70   
11Töreboda HKLag 112163,38  
 Anna Krussgård
 
 Lisa WikströmSparky052,18   
 Anna BengssonTornado1264,93   
 Jennifer StenmarkEkbäckens Jester046,27   
12Mölltorps RSLag 212169,32  
 Linda Nordenberg
 
 Lovisa HallgrenApple Geisha463,65   
 Hanna Lewis-jonssonwinston459,73   
 Emilia HjerpIor1576,49   
 Melinda KarlssonMinette445,94   
13Skultorps RSLag 225200,81  
 Elin ANdersson
 
 Elin JohanssonArizona053,68   
 Ella LarssonTyra3566,00   
 Petra DahlMode1174,62   
 Adam AlmgrenNorrhaga Magnum1472,51   
14Grevagårdens RFLag 135160,13  
 Petra Nordquist
 
 Amanda GejervallLucke048,15   
 Maia NordquistLinners Shooting Star045,98   
 Moa NordquistSir William3566,00   
 Tove GejervallBlack pearl3566,00   
15Tibrobygdens RKLag 170178,54  
 Malin Ahlander Persso
 
 Emelie AndrénBaltzar046,54   
 Viktoria de CarvalhoDixie3566,00   
 Mikaela JärlingHampus3566,00   
 Wilma WahlströmMadicken3566,00   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport