Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linda NilssonRiver King Of Hearts   
 Grevagårdens RyttarföreningTyngwnwn Master - Glanarthen Cardi Bach045,66021,68
2Elin BergströmLeo Prinsen   
 Ridklubben i Grästorpokänd - okänd041,97025,55
 
3Cornelia BäckSilforsCaranjo   
 Tibrobygdens RidklubbEkelunds Anjo RW044,45425,19
4Tove GejervallLinners Shooting Star   
 Grevagårdens RyttarföreningSimberg Hobnob - Coed Coch Endor044,52434,17
5Emma AlexanderssonPrince Shadow   
 Uddevalla RyttarföreningOkänd - okänd443,15  
 Alva HäggTuff Turbo   
 Skultorps RyttarsällskapDenko - Broked    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B Preliminär
2 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Sofia AnderssonSimberg Hero  
 Skaraortens RyttarföreningSimberg Spinner - Linksbury Royalist449,08
 Jessica CarlsonAyin  
 Alingsås RyttarsällskapEkelunds Nalle RWR - Cawdor Hywel RW  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
17 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Hanna IsacssonHarlekin   
 Ridklubben GullhovHarley N - Diadem N040,53023,80
2Johanna SundbergHembys Olympia   
 Grevagårdens RyttarföreningVernons Peeping Tom - Skogs Max047,40023,81
3Jenny Adreasson AndreassonKazzandra   
 Alingsås RyttarsällskapOkänd040,01023,98
4Annie RefstangeENYA   
 Östadkulle RidklubbMystic - Nadia044,74024,90
 
5Mikaela BergströmMirabella   
 Ridklubben i Grästorpchester047,38026,13
6Isabell HärmarkStorm Wind   
 Falbygdens Hästsportföreninghandsome Billy - Okänd042,65029,15
7Julia LundgrenNiels   
 Sotenäs FältrittklubbNeron048,84030,28
8Lisa HelleMunsboro Matthew   
 Bergs HästklubbOkänd045,57030,39
9Cornelia BäckSilforsMiss Dalina   
 Tibrobygdens RidklubbOkänd041,19031,03
10Veronica JonssonsSally III   
 Grevagårdens RyttarföreningBallerino RNF - Bolmondo RNF 70046,50031,76
11Elin LarssonCinderella Star   
 Svenljunga RidklubbOkänd050,85032,20
12Linnea CarlssonRagnarps Splendid   
 Skaraortens RyttarföreningBravo RW 87049,00431,25
13Rebecca PerssonZarabella   
 Skultorps RyttarsällskapOkänd - okänd045,38431,54
14Beatrice KarlssonEriksbyns Alva   
 Töreboda HästklubbMyrens Wilbur RC - Brantshammar Korak RC040,80431,90
15Victoria CarlsonSpeedy   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbOkändUte.   
 Andrea OlssonFilip II   
 Nääs RyttarföreningFredriksminde Hazy Chance - Brantshammar Bell Dara    
 Jessica CarlsonFires Tim   
 Alingsås RyttarsällskapOkänd - okänd    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
14 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Isabella SinikVirdarnas Kebab   
 Alingsås RyttarsällskapRodlease Dancing Gold RNF - Silverlea Top Hat RNF049,33024,05
2Beatrice KarlssonOthello   
 Töreboda HästklubbOkänd044,00024,38
3Julia LindholmPrince Lee   
 Skaraortens RyttarföreningKarino II - Oakly David047,99024,79
 
4Jessica BäckSilforsZymin   
 Tibrobygdens RidklubbEmin ox - Abu Afas ox045,14025,70
5Linda JanssonHagalyckans Dun Hazel   
 Göta RyttarföreningDale Haze RC - Kimble RC047,20027,08
6Erica LundgrenMaya   
 Binnebergs Ryttarsällskapokänd - okänd042,58429,59
7Johanna SöderqvistAmie   
 Ridklubben i GrästorpLeksak - Rousseau049,94433,60
9Emilia BrånfeltPandora   
 Töreboda HästklubbOkänd - OkändUte.   
9Anna BinnbergDelailah   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd - OkändUte.   
 Isabelle CollinKings Junior   
 Strömstads RidklubbOkänd    
 Johanna HanssonMr Spotman   
 Strömstads Ridklubb     
 Victoria CarlsonMade Piebald   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbOkänd    
 Johanna SällLolita V   
 Billingens SportryttarklubbStackarps Dalton RNF - Komet RNF    
 Isabelle CollinYannick   
 Strömstads Ridklubb     
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Klara SandgrenMiclas Metallic  
 Alingsås RyttarsällskapMiclas Curt Cobain - Lipton043,60
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
14 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Emma AlexanderssonPrince Shadow   
 Uddevalla RyttarföreningOkänd - okänd044,88020,47
2Inez ÖrneborgPop Eye   
 Varbergs RidklubbOkänd - Okänd044,60020,70
 
3Inez ÖrneborgOboy   
 Varbergs RidklubbOkänd - Okänd045,31024,41
4Felicia JarmeusCamaro   
 Föreningen Nyckel Ryttarnaokänd047,87026,05
5Cornelia BäckSilforsCaranjo   
 Tibrobygdens RidklubbEkelunds Anjo RW042,50Ute. 
6Tove GejervallLinners Shooting Star   
 Grevagårdens RyttarföreningSimberg Hobnob - Coed Coch Endor454,00  
7Elin BergströmLeo Prinsen   
 Ridklubben i Grästorpokänd - okänd455,39  
8Linda NilssonRiver King Of Hearts   
 Grevagårdens RyttarföreningTyngwnwn Master - Glanarthen Cardi Bach457,91  
 Ellen FrölichSummer   
 Föreningen LinköpingsryttarnaHondsrug Raspoetin - Criban Recorder    
 Alva HäggTuff Turbo   
 Skultorps RyttarsällskapDenko - Broked    
 Cornelia SaxentorpDin Rambo Samott   
 Nääs Ryttarförening     
 Esther KasåEmma   
 Alingsås RyttarsällskapEkelunds Anjo - Jesper    
 Stina CarlssonHektor   
 Töreboda HästklubbSimberg Hobnob RW - Linksbury Royalist RW    
 Cornelia SaxentorpPigall   
 Nääs RyttarföreningOctavius - Quartz    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B Preliminär
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Sofia AnderssonSimberg Hero  
 Skaraortens RyttarföreningSimberg Spinner - Linksbury RoyalistUte. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
37 anmälda, 31 startande, 8 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Antonia PersicLucky Lady   
 Bergs HästklubbOkänd040,22020,06
2Johanna SundbergHembys Olympia   
 Grevagårdens RyttarföreningVernons Peeping Tom - Skogs Max043,83022,25
3Linda BolinMiss Frida   
 Bergs HästklubbFredriksbergs Chopin RNF 94 - Smedshults Cavat RNF 44046,97022,84
4Ida ErikssonFino   
 Tibrobygdens RidklubbE.Marschino u038,91023,15
5Cecilia JacobsonHembys Nimbus   
 Uddevalla RyttarföreningMiclas Aktiv - Skogs Max043,21023,19
6Jessica CarlsonFires Tim   
 Alingsås RyttarsällskapOkänd - okänd045,89023,23
7Johanna WestbringHampus   
 Uddevalla RyttarföreningBuck RNF 93 - okänd047,22023,26
8Inez ÖrneborgAlex   
 Varbergs RidklubbOkänd - Okänd040,38023,59
 
9Annie RefstangeENYA   
 Östadkulle RidklubbMystic - Nadia046,55024,63
10Lisa HelleMazzetti   
 Bergs HästklubbPriory Dallas RNF - Flight RNF044,98025,27
11Matilda JanssonShellie   
 Töreboda HästklubbOkänd041,22025,28
12Julia LundgrenNiels   
 Sotenäs FältrittklubbNeron051,90025,35
13Klara KjellerMunsboro Todd   
 Bergs Hästklubb 046,74027,19
14Isabell HärmarkStorm Wind   
 Falbygdens Hästsportföreninghandsome Billy - Okänd043,60029,19
15Klara KjellerGräns Tiffany   
 Bergs HästklubbHagens O Chief RC - Finney Master050,19030,15
16Cornelia BäckSilforsMiss Dalina   
 Tibrobygdens RidklubbOkänd042,82034,38
17Linda CarlssonKazmir   
 Göteborg Horse & Eventing ClubHagens OChief - Lambay Bobby052,22422,39
18Elin ÖrneborgTrullsan   
 Varbergs RidklubbAxi RW 70 - Ali Pru ox FA 7/70045,97425,68
19Jenny Adreasson AndreassonKazzandra   
 Alingsås RyttarsällskapOkänd038,56426,76
20Linnea CarlssonRagnarps Splendid   
 Skaraortens RyttarföreningBravo RW 87047,12427,12
21Mikaela BergströmMirabella   
 Ridklubben i Grästorpchester050,75430,53
22Beatrice KarlssonEriksbyns Alva   
 Töreboda HästklubbMyrens Wilbur RC - Brantshammar Korak RC045,10432,29
23Lisa HelleMunsboro Matthew   
 Bergs HästklubbOkänd046,15432,73
24Nicolina EklundSharon   
 Föreningen Trollhättans SportrOkänd - Okänd041,79542,19
25Hanna IsacssonHarlekin   
 Ridklubben GullhovHarley N - Diadem N443,60  
26Johanna HolmTeddys Bonita   
 Grevagårdens RyttarföreningSunnys Teddy Boy - Bellini 817443,68  
27Victoria CarlsonSpeedy   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbOkändUte.   
27Veronica JonssonsSally III   
 Grevagårdens RyttarföreningBallerino RNF - Bolmondo RNF 70Ute.   
27Rebecca PerssonZarabella   
 Skultorps RyttarsällskapOkänd - okändUte.   
27Elin LarssonCinderella Star   
 Svenljunga RidklubbOkändUte.   
27Isabella NilssonPeter   
 Uddevalla RyttarföreningPartner - WichtelUte.   
 Moa LindgrenLittle Larry   
 Uddevalla RyttarföreningLobeen Larry - Okänd    
 Emelie Petterssonjola   
 Alkvetterns Ryttarsällskapsörbys lotus    
 Andrea OlssonFilip II   
 Nääs RyttarföreningFredriksminde Hazy Chance - Brantshammar Bell Dara    
 Julia ArkelövCharoc   
 Lidköpings RidklubbNoroc ox - Chalif ox    
 Daisy SandgrenDancing Chocolate   
 Föreningen Trollhättans SportrOkänd    
 Esther KasåMiclas Curt Cobain   
 Alingsås RyttarsällskapMiclas Active - Silverlea Flash Harry    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Elin CarlbäckGodlight  
 Grankärrs GränsryttareRodlease Dancing Gold - Priory Dallas049,12
1Paulina FaxeBella Mi Po  
 Tidaholmsbygdens HästklubbPommac RC - Nice-n-Easy RC047,04
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
41 anmälda, 32 startande, 8 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Nicolina EklundMa Belle Fleur   
 Föreningen Trollhättans SportrOkänd - Okänd043,37024,16
2Amanda AlbrektssonBaileys   
 Bergs HästklubbRolls Royce - Värnbergs Neptunus049,67024,78
3Jessica StåhlMiltown Lad   
 Ryttarkamraterna KumlaOkänd - Okänd044,23025,03
4Johanna HåkanssonDaphne   
 Bergs HästklubbBranco ox A 606 - Okänd044,48025,32
5Julia LindholmPrince Lee   
 Skaraortens RyttarföreningKarino II - Oakly David045,88025,33
6Moa WickiusMercedes   
 Falbygdens HästsportföreningOkänd042,23025,74
7Linnea GunterbergKlaseDunwoody   
 Föreningen Trollhättans SportrOkänd - okänd045,62026,91
8Isabella SinikVirdarnas Kebab   
 Alingsås RyttarsällskapRodlease Dancing Gold RNF - Silverlea Top Hat RNF046,73029,75
 
9Emmelie RenshultMuscatini   
 Lilla Edets RidklubbOkänd - Okänd043,87030,02
10Isabella NilssonBlack Trump   
 Uddevalla RyttarföreningOkänd047,50033,67
11Malin JerremyrDawson   
 Wittvångs HästsällskapFredriksbergs Kavat - Dart Light041,15423,86
12Ronja BrewitzGANDALF   
 Tibrobygdens RidklubbOKÄND - OKÄND041,98424,63
13Beatrice KarlssonOthello   
 Töreboda HästklubbOkänd044,33428,09
14Sofie MillqvistMunsboro Lallie   
 Falbygdens HästsportföreningOkänd - Okänd048,26429,55
15Katja PerkiöMario   
 Skaraortens RyttarföreningOkänd047,67432,46
16Linda CarlssonBirr Castle Queen   
 Ulricehamnsbygdens Ridklubb 043,10435,94
17Victoria CarlsonApollo   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbKimble - Ben Hur048,57438,57
18Linnea WiighDuffy   
 Vretagymnasiets HästföreningHellekis Timjan - Swift 690049,31439,06
19Louise HellbergWally Wall Eye   
 Nääs RyttarföreningOkänd052,99826,92
20Erica LundgrenMaya   
 Binnebergs Ryttarsällskapokänd - okänd044,85Ute. 
21Felicia StåhlRose Mari   
 Vaggeryd-Skillingaryd RKOkänd446,26  
22Sandra JohanssonRebecka   
 Eda RyttarföreningOkänd - okänd446,66  
23Emelie OppängKing August   
 Stora Lundby Ryttarklubbking bjuti449,26  
24Johanna SöderqvistAmie   
 Ridklubben i GrästorpLeksak - Rousseau449,49  
25Linda NilssonKizmo   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd - Kantjes Ronaldo451,89  
26Daniela Wallgren FälthElectra   
 Föreningen Mantorps RyttarnaOkänd - Okänd453,92  
27Linda JanssonHagalyckans Dun Hazel   
 Göta RyttarföreningDale Haze RC - Kimble RC559,37  
28Rebecka Porse SchalinWagabond   
 Nääs RyttarföreningExbor - Bomarc665,35  
29Jessica BäckSilforsZymin   
 Tibrobygdens RidklubbEmin ox - Abu Afas oxUte.   
29Linda CarlssonTorindo   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbOkändUte.   
29Johanna SällLolita V   
 Billingens SportryttarklubbStackarps Dalton RNF - Komet RNFUte.   
29Emilia BrånfeltPandora   
 Töreboda HästklubbOkänd - OkändUte.   
 Sofie AppelbergJordan   
 Jönköpings FältrittklubbBriljant - Fivelingo´s Robijn    
 Isabelle CollinYannick   
 Strömstads Ridklubb     
 Linda CarlssonBirr Castle Queen   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbOkänd    
  Isabell SvenskNelly Broderick RC 1097   
 Lidköpings RidklubbLofty Roderic - Grange Finn Sparrow    
 Johanna HanssonMr Spotman   
 Strömstads Ridklubb     
 Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep   
 Bergs HästklubbOkänd    
 Emma VernerssonMunsboro Jody   
 Bankeryds RidklubbOkänd    
 Isabelle CollinKings Junior   
 Strömstads RidklubbOkänd    
 Victoria CarlsonMade Piebald   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbOkänd    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
3 anmälda, 2 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Lisa GrantnerAramis VIII  
 Tidaholmsbygdens HästklubbSun Roy - Miclas Micado053,47
1Klara SandgrenMiclas Metallic  
 Alingsås RyttarsällskapMiclas Curt Cobain - Lipton044,92
 Olivia RymanSpirit of Big Meadow  
 Örebrotraktens RyttarföreningShilo Brende - Nickel RW  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A Preliminär
32 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Inez ÖrneborgAlex   
 Varbergs RidklubbOkänd - Okänd059,36023,18
2Lisa HelleMazzetti   
 Bergs HästklubbPriory Dallas RNF - Flight RNF062,75023,39
3Matilda JanssonShellie   
 Töreboda HästklubbOkänd058,36024,02
4Jessica CarlsonFires Tim   
 Alingsås RyttarsällskapOkänd - okänd065,46024,28
5Johanna WestbringHampus   
 Uddevalla RyttarföreningBuck RNF 93 - okänd064,56024,35
6Linda BolinMiss Frida   
 Bergs HästklubbFredriksbergs Chopin RNF 94 - Smedshults Cavat RNF 44062,38024,83
 
7Dasiy SandgrenDancing Chocolate   
 Föreningen Trollhättans SportrOkänd062,68024,99
8Klara KjellerMunsboro Todd   
 Bergs Hästklubb 068,15029,93
9Nicolina EklundSharon   
 Föreningen Trollhättans SportrOkänd - Okänd058,53536,86
10Antonia PersicLucky Lady   
 Bergs HästklubbOkänd058,14538,05
11Elin ÖrneborgTrullsan   
 Varbergs RidklubbAxi RW 70 - Ali Pru ox FA 7/70062,99Ute. 
12Johanna HolmTeddys Bonita   
 Grevagårdens RyttarföreningSunnys Teddy Boy - Bellini 817463,23  
13Felicia JarmeusCamaro   
 Föreningen Nyckel Ryttarnaokänd470,78  
14Cecilia JacobsonHembys Nimbus   
 Uddevalla RyttarföreningMiclas Aktiv - Skogs Max471,75  
15Isabella NilssonPeter   
 Uddevalla RyttarföreningPartner - Wichtel472,32  
16Inez ÖrneborgPop Eye   
 Varbergs RidklubbOkänd - Okänd473,51  
17Inez ÖrneborgOboy   
 Varbergs RidklubbOkänd - Okänd577,00  
18Klara KjellerGräns Tiffany   
 Bergs HästklubbHagens O Chief RC - Finney Master682,37  
19Linda CarlssonKazmir   
 Göteborg Horse & Eventing ClubHagens OChief - Lambay Bobby887,04  
20Ida EricsonSomething Special   
 Uddevalla RyttarföreningokändUte.   
20Ida ErikssonFino   
 Tibrobygdens RidklubbE.Marschino uUte.   
 Ellen FrölichSummer   
 Föreningen LinköpingsryttarnaHondsrug Raspoetin - Criban Recorder    
 Cornelia SaxentorpDin Rambo Samott   
 Nääs Ryttarförening     
 Esther KasåEmma   
 Alingsås RyttarsällskapEkelunds Anjo - Jesper    
 Stina CarlssonHektor   
 Töreboda HästklubbSimberg Hobnob RW - Linksbury Royalist RW    
 Cornelia SaxentorpPigall   
 Nääs RyttarföreningOctavius - Quartz    
 Andrea OlssonFilip II   
 Nääs RyttarföreningFredriksminde Hazy Chance - Brantshammar Bell Dara    
 Moa LindgrenLittle Larry   
 Uddevalla RyttarföreningLobeen Larry - Okänd    
 Julia ArkelövCharoc   
 Lidköpings RidklubbNoroc ox - Chalif ox    
 Emelie Petterssonjola   
 Alkvetterns Ryttarsällskapsörbys lotus    
 Daisy SandgrenDancing Chocolate   
 Föreningen Trollhättans SportrOkänd    
 Esther KasåMiclas Curt Cobain   
 Alingsås RyttarsällskapMiclas Active - Silverlea Flash Harry    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B Preliminär
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Paulina FaxeBella Mi Po  
 Tidaholmsbygdens HästklubbPommac RC - Nice-n-Easy RC465,19
2Elin CarlbäckGodlight  
 Grankärrs GränsryttareRodlease Dancing Gold - Priory Dallas682,12
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
31 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Elvira HenningssonAttitude Surprise   
 Uddevalla RyttarföreningOkänd056,75022,23
2Jessica StåhlMiltown Lad   
 Ryttarkamraterna KumlaOkänd - Okänd059,38023,65
3Daniela Wallgren FälthElectra   
 Föreningen Mantorps RyttarnaOkänd - Okänd059,97024,50
4Emelie SvenssonIx de L Aulne   
 Grevagårdens RyttarföreningDexter Leam Pondi - Gold Fort064,04026,60
5Katja PerkiöMario   
 Skaraortens RyttarföreningOkänd065,59026,83
6Sandra JohanssonRebecka   
 Eda RyttarföreningOkänd - okänd066,17028,11
 
7Emmelie RenshultMuscatini   
 Lilla Edets RidklubbOkänd - Okänd064,68029,01
8Emelie OppängKing August   
 Stora Lundby Ryttarklubbking bjuti069,76434,60
9Ronja BrewitzGANDALF   
 Tibrobygdens RidklubbOKÄND - OKÄND056,30Ute. 
9Linda NilssonKizmo   
 Grevagårdens RyttarföreningOkänd - Kantjes Ronaldo062,40Utg. 
9Linda CarlssonBirr Castle Queen   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbOkänd059,38Ute. 
12Louise HellbergWally Wall Eye   
 Nääs RyttarföreningOkänd175,62  
13Linnea GunterbergKlaseDunwoody   
 Föreningen Trollhättans SportrOkänd - okänd463,33  
14Isabella NilssonBlack Trump   
 Uddevalla RyttarföreningOkänd464,87  
15Nicolina EklundMa Belle Fleur   
 Föreningen Trollhättans SportrOkänd - Okänd468,84  
16Amanda AlbrektssonBaileys   
 Bergs HästklubbRolls Royce - Värnbergs Neptunus577,01  
17Felicia StåhlRose Mari   
 Vaggeryd-Skillingaryd RKOkänd860,71  
18Sofie MillqvistMunsboro Lallie   
 Falbygdens HästsportföreningOkänd - OkändUte.   
18Moa WickiusMercedes   
 Falbygdens HästsportföreningOkändUte.   
18Malin JerremyrDawson   
 Wittvångs HästsällskapFredriksbergs Kavat - Dart LightUte.   
18Rebecka Porse SchalinWagabond   
 Nääs RyttarföreningExbor - BomarcUte.   
18Linnea WiighDuffy   
 Vretagymnasiets HästföreningHellekis Timjan - Swift 690Ute.   
18Victoria CarlsonApollo   
 Ulricehamnsbygdens RidklubbKimble - Ben HurUte.   
 Johanna SällLolita V   
 Billingens SportryttarklubbStackarps Dalton RNF - Komet RNF    
 Sofie AppelbergJordan   
 Jönköpings FältrittklubbBriljant - Fivelingo´s Robijn    
 Linda CarlssonBirr Castle Queen   
 Ulricehamnsbygdens Ridklubb     
 Emma VernerssonMunsboro Jody   
 Bankeryds RidklubbOkänd    
 Cecilia SettergrenPepperoni Quickstep   
 Bergs HästklubbOkänd    
 Isabella SinikVirdarnas Kebab   
 Alingsås RyttarsällskapRodlease Dancing Gold RNF - Silverlea Top Hat RNF    
  Isabell SvenskNelly Broderick RC 1097   
 Lidköpings RidklubbLofty Roderic - Grange Finn Sparrow    
 Elin ÖrneborgEline 5   
 Varbergs RidklubbKantjes Ronaldo - Valentino    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
2 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Lisa GrantnerAramis VIII  
 Tidaholmsbygdens HästklubbSun Roy - Miclas Micado  
 Olivia RymanSpirit of Big Meadow  
 Örebrotraktens RyttarföreningShilo Brende - Nickel RW  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport