Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
LC 60, 70, 80,90 cm
5 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Tävlingsledare: Carina Lundberg
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Karin Stefansdotter Piccolo V
  Hjo HSK Kulltorps Yrrol - Twyford My Man 32
2 Isabell Wikfors Särkens Wera
  Ulricehamnsbygden Simberg Hip Hop - Cwerty Cadno Cadfridog 37
3 Ingrid Ravik Murgårdens Sweetn Lovely
  Bergs Hästklubb Molstabergs Molnet RWM - Twyford My Man RWM 29
4 Tilda Kämmlein Maurits
  Mölltorps RS Ralph - Yong Winsomes 22
5 Linus Herzig Poetic Princess
  Bergs Hästklubb Poetic Justice - Carneval 15
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C + D Avd. A Preliminär
LC 60, 70, 80,90 cm
7 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Tävlingsledare: Carina Lundberg
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Belinda Henriksson Legends Anastasia
  Lilla Edets RK Öxenholm Mango RC - Pommac RC 13
2 Cornelia Hendberg Idyllens Meny
  Floby Ryttare Idyllens Ironi - Kunta Kinte 12
1 Nils Stridh-Svensson Dapne
  Götene RK Branco ox A 606 33
2 Stina Andersson Holm Kimbajar S
  Tidaholmsbygden Kimber - Bronllwyn Cha-Cha 2
3 Veronica Jonsson Aqvils Stella
  Grevagårdens RF Dartlight - Ballerino 19
4 Madelene Ingerhage Juel Timon
  Skultorps RS Okänd - Okänd 16
5 Angelica Smideland Noll Coll
  Stålebo RK Countach Campbell RC 75 - Uranus RC 60 31
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär
LB 70, 80, 90,100 cm
7 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Isabell Wikfors Särkens Wera
  Ulricehamnsbygden Simberg Hip Hop - Cwerty Cadno Cadfridog 37
2 Karin Stefansdotter Piccolo V
  Hjo HSK Kulltorps Yrrol - Twyford My Man 32
3 Linus Herzig Poetic Princess
  Bergs Hästklubb Poetic Justice - Carneval 15
4 Tilda Kämmlein Maurits
  Mölltorps RS Ralph - Yong Winsomes 22
5 Ingrid Ravik Murgårdens Sweetn Lovely
  Bergs Hästklubb Molstabergs Molnet RWM - Twyford My Man RWM 29
6 Sanna Svensson Alana Lane
  Götene RK Honour Lane - Cui Christian RWM 48 34
7 Isabell Wikfors Särkens Wallerie
  Ulricehamnsbygden Simberg Hobnob - Cwrtycadno Cadfridog 36
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär
LB 70, 80, 90,100 cm
9 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Belinda Henriksson Legends Anastasia
  Lilla Edets RK Öxenholm Mango RC - Pommac RC 13
2 Julia Arkelöv Charoc
  Lidköpings RK Noroc ox - Chalif ox 4
3 Felicia Ryhnell Maurit van Orchid
  Nääs RF Milton 30
4 Cornelia Hendberg Idyllens Meny
  Floby Ryttare Idyllens Ironi - Kunta Kinte 12
5 Ida Franzén Cipa´s Olanda
  Tidaholmsbygden Okänd 9
6 Sandra Bäckström Hot Shot
  Varaortens RF Highlander - Elvis 7
7 Linus Fallander Cinderella
  Floby Ryttare Okänd - Okänd 8
8 Elin Almgren Lillemons Aprilia
  Tidaholmsbygden Simberg Senator - Emford Jester 1
9 Belinda Henriksson Carneval Night
  Lilla Edets RK Okänd - Okänd 14
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär
LB 70, 80, 90,100 cm
17 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Julia Lindholm Summer Flight
  Skaraortens RF Okänd 25
2 Rebecca Persson Moor Hill
  Tidaholmsbygden Okänd - Okänd 28
3 Moa Bergman ET Moorland Star
  Grevagårdens RF Okänd 5
4 Stina Andersson Holm Kimbajar S
  Tidaholmsbygden Kimber - Bronllwyn Cha-Cha 2
5 Madelene Ingerhage Juel Timon
  Skultorps RS Okänd - Okänd 16
6 Veronica Jonsson Aqvils Stella
  Grevagårdens RF Dartlight - Ballerino 19
7 Karin Kallin Lancelot
  Trollhättans SR Okänd 20
8 Louise Larsson Mr Maydin
  Tibro HSK Aiidin ox - Sweet Demand 23
9 Allis Lindgren Clo Portello
  Nääs RF Lofty Roderic - Corall-Li 24
10 Lovisa Gustavsson Lidens Mr Bell
  Floby Ryttare Brantshammar Bell Dara RC - Clifden Wind RC 11
11 Elin Gisslén Flemmingh "B" V/H Juxschot
  Grevagårdens RF Benneton "V" 24212 - okänd 10
12 Emelie Blomkvist Heans Geraldine The Second
  Bankeryds RK Cennen Schubert - Downland Goldleaf 6
13 Fanny Martinsson Cristalls Jumanji
  Bankeryds RK Stackarps Dalton - Merrie Master 26
14 Angelica Smideland Noll Coll
  Stålebo RK Countach Campbell RC 75 - Uranus RC 60 31
15 Nils Stridh-Svensson Dapne
  Götene RK Branco ox A 606 33
16 Angelica Weckman Mosstowns Cola Man
  Grevagårdens RF Okänd 35
17 Rebecka Karlsson Sicko
  Tibro HSK Okänd - Okänd 21
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. A:1a Kategori B + C Avd. A Preliminär
LB+5 75, 85, 95, 105
9 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Sanna Svensson Alana Lane
  Götene RK Honour Lane - Cui Christian RWM 48 34
2 Isabell Wikfors Särkens Wallerie
  Ulricehamnsbygden Simberg Hobnob - Cwrtycadno Cadfridog 36
1 Belinda Henriksson Carneval Night
  Lilla Edets RK Okänd - Okänd 14
2 Ida Franzén Cipa´s Olanda
  Tidaholmsbygden Okänd 9
3 Julia Arkelöv Charoc
  Lidköpings RK Noroc ox - Chalif ox 4
4 Felicia Ryhnell Maurit van Orchid
  Nääs RF Milton 30
5 Sandra Bäckström Hot Shot
  Varaortens RF Highlander - Elvis 7
6 Linus Fallander Cinderella
  Floby Ryttare Okänd - Okänd 8
7 Elin Almgren Lillemons Aprilia
  Tidaholmsbygden Simberg Senator - Emford Jester 1
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. A:1a Kategori D Avd. A Preliminär
LB+5 75, 85, 95, 105
12 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Karin Kallin Lancelot
  Trollhättans SR Okänd 20
2 Elin Gisslén Flemmingh "B" V/H Juxschot
  Grevagårdens RF Benneton "V" 24212 - okänd 10
3 Emelie Blomkvist Heans Geraldine The Second
  Bankeryds RK Cennen Schubert - Downland Goldleaf 6
4 Angelica Weckman Mosstowns Cola Man
  Grevagårdens RF Okänd 35
5 Lovisa Gustavsson Lidens Mr Bell
  Floby Ryttare Brantshammar Bell Dara RC - Clifden Wind RC 11
6 Moa Bergman ET Moorland Star
  Grevagårdens RF Okänd 5
7 Fanny Martinsson Cristalls Jumanji
  Bankeryds RK Stackarps Dalton - Merrie Master 26
8 Allis Lindgren Clo Portello
  Nääs RF Lofty Roderic - Corall-Li 24
9 Rebecca Persson Moor Hill
  Tidaholmsbygden Okänd - Okänd 28
10 Louise Larsson Mr Maydin
  Tibro HSK Aiidin ox - Sweet Demand 23
11 Julia Lindholm Summer Flight
  Skaraortens RF Okänd 25
12 Lina Johnsson Anderberg Playboy 174
  Grevagårdens RF Playback - Vulkam 18
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B Preliminär
LB+5 75, 85, 95, 105
1 anmälda
Överdomare: Ylva LovénSwärd
Hoppdomare: Gunilla Ohlsson
Banbyggare: Hans Ottosson
 
Startnr Ryttare Häst
Starttid Uppfödare Härstamning Hästnr
101 Rebecka Karlsson Sicko
  Tibro HSK Okänd - Okänd 21
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport